Mød personalet

Mød personalet på BGI akademiet på siden her. Du finder vores personale opdelt i kategorier.

Ledelse

Helle Vestergaard Helle Vestergaard Leder
Troels Ross Petersen Troels Ross Petersen Leder
Se alle

Administration

Tina Buhl Tina Buhl Administrativ leder
Lotte Smidt Laursen Lotte Smidt Laursen Sekretær
Maria Svendsen Maria Svendsen Sekretær
Dorte Damgaard Dorte Damgaard Sekretær
Birgit Schønnemann Sørensen Birgit Schønnemann Sørensen Sekretær
Kathrine Cosmos Kathrine Cosmos Sekretær
Caroline Ravn Poulsen Caroline Ravn Poulsen Kontorelev
Se alle

Afdelingsledere

Ann Skovhus Ann Skovhus Afdelingsleder med ansvar for elevernes frie tid
Brian Lauersen Brian Lauersen Afdelingsleder med ansvar for elever med særlige behov
Jan Tilsted Kjær Jan Tilsted Kjær Leder af Gymnastikakademiet
Katrine Møller Hansen Katrine Møller Hansen Afdelingsleder for Sportsakademiet
Martin Moos Hansen Martin Moos Hansen Afdelingsleder for Sportsakademiet
Peter Jørgensen Peter Jørgensen Afdelingsleder med ansvar for elevernes digitale dannelse og læring
Tine Stensdal Møller Tine Stensdal Møller Afdelingsleder med ansvar for den boglige profil
Se alle

Lærere

Marie Holk Jensen Marie Holk Jensen Lærer
Mark Maaberg Mark Maaberg Lærer
Mia Kristensen Mia Kristensen Lærer
Morten Voss Christiansen Morten Voss Christiansen Lærer
Peter Glosted Peter Glosted Lærer
Sofie Bjerregaard Sofie Bjerregaard Lærer
Sofie Flening Sofie Flening Lærer
Vedran Borovcanin Vedran Borovcanin Lærer
Katrine Møller Hansen Katrine Møller Hansen Afdelingsleder for Sportsakademiet
Martin Moos Hansen Martin Moos Hansen Afdelingsleder for Sportsakademiet
Martin Møller Kristensen Martin Møller Kristensen Kursuskoordinator
Tine Stensdal Møller Tine Stensdal Møller Afdelingsleder med ansvar for den boglige profil
Jan Tilsted Kjær Jan Tilsted Kjær Leder af Gymnastikakademiet
Peter Jørgensen Peter Jørgensen Afdelingsleder med ansvar for elevernes digitale dannelse og læring
Ann Skovhus Ann Skovhus Afdelingsleder med ansvar for elevernes frie tid
Brian Lauersen Brian Lauersen Afdelingsleder med ansvar for elever med særlige behov
Jakob Bjerre Jakob Bjerre Pedelmedhjælper og lærer
Alexander Skovgaard Brevig Alexander Skovgaard Brevig Lærer
Amalie Carlsson Bojesen Amalie Carlsson Bojesen Lærer
Amalie Lochmann Amalie Lochmann Lærer
Anders Bøtcher Anders Bøtcher Lærer
Anders Katholm Anders Katholm Lærer
Andreas Meilandt Andreas Meilandt Lærer
Bjørn Hessellund Bjørn Hessellund Lærer
Camilla Siggaard Tolstrup Camilla Siggaard Tolstrup Lærer
Christian Veie Christian Veie Lærer
Christina Rye Ottosen Christina Rye Ottosen Lærer
Daniel Flyger Daniel Flyger Lærer
Dirch Jørgensen Dirch Jørgensen Lærer
Anders Aagaard Anders Aagaard Leder af kursusakademiet og underviser på skilinjen
Duc Minh Doan Duc Minh Doan Lærer
Elena Denjalic Elena Denjalic Lærer
Frida Lyngsøe Frida Lyngsøe Lærer
Håkon Sandøy-Holmgaard Håkon Sandøy-Holmgaard Lærer
Jakob Skov Jakob Skov Kursuskoordinator og lærer
Jesper Iversen Jesper Iversen Nattevagt
Jesús Lozano Fernandez Jesús Lozano Fernandez Lærer
Joan Jørgensen Joan Jørgensen Lærer
Jonn Mathews Jonn Mathews Lærer
Jukka Kleinnibelink Rysgaard Jukka Kleinnibelink Rysgaard Lærer
Kasper Søndergaard Kasper Søndergaard Lærer
Kim Kasper Jespersen Kim Kasper Jespersen Lærer
Tobias Grau Møller Tobias Grau Møller Lærer
Laila Melgaard Rasmussen Laila Melgaard Rasmussen Lærer
Tina Søholm Kirk Tina Søholm Kirk Lærer
Lars Mørn Krejberg Lars Mørn Krejberg Lærer
Laura Ginnerup Laura Ginnerup Lærer
Søren Vestergaard Søren Vestergaard Lærer
Lene Engkebølle Lene Engkebølle Lærer
Søren Juul Søren Juul Lærer
Lone Sommer Lone Sommer Lærer
Lykke Andersen Lykke Andersen Lærer
Mads Hohwü Thomsen Mads Hohwü Thomsen Lærer
Sofie Lund Nielsen Sofie Lund Nielsen Lærer
Marco Kleinnibelink Rysgaard Marco Kleinnibelink Rysgaard Lærer
Marie Krejberg Marie Krejberg Lærer
Simone Berg Olsen Simone Berg Olsen Lærer
Martin Kjær Smedegaard Martin Kjær Smedegaard Lærer
Signe Schjørring Skovhuus Signe Schjørring Skovhuus Lærer
Martin Taarnborg Martin Taarnborg Lærer
Mette Ellebæk Bendixen Mette Ellebæk Bendixen Lærer
Mogens Birkelund Mogens Birkelund Lærer
Sanne Boesen Sanne Boesen Lærer
Nanna Fønss Nanna Fønss Lærer
Sabine Hofmeister Sabine Hofmeister Lærer
Nanna Rønde Rasmussen Nanna Rønde Rasmussen Lærer
Rasmus Trinderup Rasmus Trinderup Lærer
Nicoline Christine Felsager Nicoline Christine Felsager Lærer
Astrid Nørgaard Astrid Nørgaard Lærer
Freja Vedersø Frandsen Freja Vedersø Frandsen Lærer
Henriette Vinther Toft Henriette Vinther Toft Lærer
Hjalte Søndergaard Hjalte Søndergaard Lærer
Jacob Almtoft Jacob Almtoft Lærer
Jeppe Sand Jeppe Sand Lærer
Johnnie Zülau Johnnie Zülau Lærer
Jukka Rysgaard Jukka Rysgaard Lærer
Lars Frederiksen Lars Frederiksen Lærer
Mads Clausen Mads Clausen Lærer
Maria Møller Petersen Maria Møller Petersen Lærer

Camps og kurser

Anders Aagaard Anders Aagaard Leder af kursusakademiet og underviser på skilinjen
Martin Møller Kristensen Martin Møller Kristensen Kursuskoordinator
Helle Ravn Helle Ravn Kursuskoordinator
Jakob Skov Jakob Skov Kursuskoordinator og lærer

Fysioterapi

Minna Poulsen Haarbo Minna Poulsen Haarbo Fysioterapeut
Daniel Vestergaard Kristensen Daniel Vestergaard Kristensen Fysioterapeut
Louise Scheel Louise Scheel Fysioterapeut

Kommunikation og marketing

Mia Schmidt Mia Schmidt Kommunikations- og marketingkoordinator
Helge Vammen Helge Vammen Kommunikations- og marketingkoordinator
Se alle

Bestyrelse

Ole Simonsen Ole Simonsen Bestyrelsesformand
Annemette Glyngø Annemette Glyngø Bestyrelsesmedlem
Elisabeth Damkjær Elisabeth Damkjær Bestyrelsesmedlem
Esben Jensen Esben Jensen Bestyrelsesmedlem
Jacob Ejs Jacob Ejs Bestyrelsesmedlem
Marianne Levinsen Marianne Levinsen Bestyrelsesmedlem
Nicolai Brommann Carøe Nicolai Brommann Carøe Bestyrelsesmedlem, næstformand
Se alle

Køkken

Mette Hyldgaard Mette Hyldgaard Køkkenchef
Stine Amdi Belli Stine Amdi Belli Kok - souschef
Ida-Marie Riber Dam Ida-Marie Riber Dam Køkkenmedhjælper
Lars Jensen Lars Jensen Ernæringsassistent
Cecilie Nielsen Cecilie Nielsen Kok
Christine Pyrmont Møller Christine Pyrmont Møller Ernæringsassistent
Anita B. Jakobsen Anita B. Jakobsen Ernæringsassistentelev
Linda Møldrup Linda Møldrup Ernæringsassistent
Line Lund Garling Line Lund Garling Ernæringsassistent
Helle K. Rasmussen Helle K. Rasmussen Ernæringsassistent
Rikke Winther Rikke Winther Ernæringsassistent
Isabella Joy Nielsen Isabella Joy Nielsen Ernæringsassistentelev
Karina Mathiasen Karina Mathiasen Ernæringsassistent
Se alle

Praktisk personale

Uffe Nielsen Uffe Nielsen Pedel- og serviceleder
Jens Andreas Hedegaard Jensen Jens Andreas Hedegaard Jensen Pedelmedhjælper
Kristian Lund Thomsen Kristian Lund Thomsen Pedelmedhjælper
Lis Jørgensen Lis Jørgensen Serviceassistent
Britt Warthoe Mortensen Britt Warthoe Mortensen Serviceassistent
Jakob Bjerre Jakob Bjerre Pedelmedhjælper og lærer
Palle Bonde Palle Bonde Pedel
Anne Sofie Madsen Anne Sofie Madsen Serviceassistent